Wieczór wigilijno – opłatkowy dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych

DSCF0064

Dnia 13.12.2014 o godzinie 18.00 w Klubie „KRĄG” przy ul. Dmowskiego 37 w Poznaniu odbył się charytatywny wieczór wigilijny dla seniorów i osób niepełnosprawnych, który zorganizowało Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury.

Ludzie, dzięki którym powstało Stowarzyszenie, to osoby pełne pasji i kreatywności. W swojej pracy pragną, poprzez nowe projekty, promować uczestnictwo w kulturze i edukacji artystycznej, aktywować społeczeństwo, rozbudzać zainteresowania, pokazywać nowe metody spędzania wolnego czasu. Celem stowarzyszenia jest działalność na rzecz miasta Poznania, Wielkopolski i Polski, integracji europejskiej, działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym, osób niepełnosprawnych i chorych.

Na wieczór wigilijny zostało zaproszonych ponad 60 osób. Zaskoczeniem dla wszystkich był widok pięknie zastawionych stołów z pysznościami i słodkościami dzięki hojności sponsorów i członkom stowarzyszenia. W świąteczny nastrój wprowadziła nas premiera przepięknej pastorałki autorstwa : prezesa Stowarzyszenia Piotra Jurkiewicza – muzyka oraz Agi Wiśniewskiej – słowa. Pastorałka pt. „Radość w naszych sercach lśni” rzeczywiście rozgrzała wszystkim serca i wlała w dusze magie Bożego Narodzenia. Goście pełni radości i uniesień, łamali się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia. W czasie uroczystości rozbrzmiewały nuty najpiękniejszych kolęd nie tylko w wykonaniu zespołu Stowarzyszenia, ale również seniorów. Odbył się także quiz świąteczny, zwycięzcy otrzymali upominki w postaci wejściówek do teatru ,muzeum i innych instytucji kulturalnych Poznania. Atmosfera była tak radosna i rodzinna, że nikomu nie chciało się opuszczać Kręgu.

Dziękujemy jeszcze raz sponsorom, w szczególności Cukierni Różany Potok z Poznania oraz sponsorowi za zimny bufet. Dzięki Nim stoły na wigilii były bogato zastawione, a nasi goście mieli pyszne jedzenie.

Strona zrealizowana w ramach projektu "Koniński Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

www.kowes.spoldzielnie.org

Copyright 2014 © spoldzielnie.org